A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Drevenicatrnovec.sk - Okolie

Jasná – Demänovská dolina

Vzdialenosť Liptovský Trnovec – Demänovská dolina : 25 km
Jasná disponuje 45 km upravených zjazdoviek rôznej náročnosti, čo umožňuje lyžiarske vyžitie skúseným lyžiarom ale aj začiatočníkom. Umelé zasnežovanie o celkovej dĺžke 25 km, udržiava dostatočnú snehovú pokrývku až do neskorej jari. Vysokú prepravnú kapacitu zabezpečuje 29 lanoviek a vlekov a tiež lanovku Funitel s výstupnou stanicou na Chopok.

Ski Žiarce – Pavčina Lehota

Vzdialenosť Liptovský Trnovec – Pavčina Lehota : 16 km
Ak dávate prednosť menším strediskám a je pre vás dôležitá domácka atmosféra, odporúčame navštíviť stredisko SKI ŽIARCE. Nachádza sa pri vstupe do Demänovskej doliny, v liptovskej obci Pavčina Lehota. Celkovo sa v SKI ŽIARCE nachádzajú 3 vleky a 2 zjazdovky, ktoré sú umelo zasnežované. Počas zimnej sezóny je v prevádzke, vo vopred stanovenom termíne, aj večerné lyžovanie.

Opalisko – Závažná Poruba

Vzdialenosť Liptovský Trnovec – Závažná Poruba : 14 km
Nad obcou Závažná Poruba, v nadmorskej výške 640 až 1030m sa nachádza lyžiarske stredisko OPALISKO. V OPALISKU je k dispozícií 5 umelo zasnežovaných zjazdových tratí, 4 lyžiarske vleky a sedačková lanovka. Svojimi ponúkanými službami uspokojí hlavne menej náročných, ale aj náročných lyžiarov.

Ski Javorovica – Liptovský Ján

Vzdialenosť Liptovský Trnovec – Liptovský Ján : 16 km
Len 7 km od mesta Liptovský Mikuláš sa nachádza ďalšie lyžiarske stredisko a to SKI JAVOROVICA. Svojou ponukou služieb a terénmi, uspokojí lyžiarske nároky hlavne začínajúcich lyžiarov, ale aj lyžiarov skúsenejších. V SKI JAVOROVICA - Liptovský Ján sú 4 lyžiarske trate, ktoré dosahujú celkovú dĺžku 2,6 km.

Žiar – Dolinky

Vzdialenosť Liptovský Trnovec – Žiar : 18 km
Malé lyžiarske stredisko ŽIAR – Dolinky, nachádzajúce sa v obci Žiar na Liptove, je ideálne pre začínajúcich a stredne pokročilých lyžiarov. Stredisko prevádzkuje 2 lyžiarske vleky a 2 zjazdové trate, pričom jedna je mechanicky zasnežovaná a s umelým osvetlením. Zjazdovky sú pravidelne upravované a v stredisku je v prevádzke aj večerné lyžovanie, podobne ako v iných strediskách na Liptove.

Liptovská Mara

Vodná nádrž Liptovská Mara s rozlohou 27 km2 a výškou hrádze 43 m je často navštevovanou lokalitou Liptova. V lete ponúka široké možnosti pre vodné športy (člnkovanie, vodné bicykle, surfy, skútre a iné), kúpanie, golf, či najnovšie extrémne športy. Na Liptovskej Mare sú široké možnosti rybolovu, je tu možnosť absolvovať výhliadkovú plavbu loďou . Pre tých, ktorých láka windsurfing je v lete otvorené škola windsurfingu.

Aquapark Tatralandia

Vzdialenosť Liptovský Trnovec – Aqupark Tatralandia: 2 km 

Aquapark Tatralandia patrí medzi najnavštevovanejšie atrakcie na Liptove. V letnom období tu nájdete oddych a zábavu pre svoje deti, v zimnom období sa zregenerujete a prehrejete svoje telo po celodennej lyžovačke v aquaparku Tatralandia nájdete 9 celoročných bazénov s čírou, termálnou, ale aj slanou vodou.V Tatralandii je celkovo 7 tobogánov, ktoré sú v prevádzke celoročne. Disponuje aj bohatým Wellnessom.

Gino Paradise - Bešeňová

Vzdialenosť Liptovský Trnovec – Bešeňová : 14 km 

Celý aquapark je vybudovaný na báze horúcich prameňov. Voda vyvierajúca z hĺbky 1987 metrov s teplotou 60,5 stupňov má priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne vplýva aj na psychiku človeka. Momentálne je k dispozícii 8 vonkajších bazénov  s geotermálnou vodou, pričom 7 bazénov je otvorených celoročne. Ich priemerná teplota sa pohybuje na úrovni 26 – 39 stupňov.

Aqua Vital Park - Lúčky

Vzdialenosť Liptovský Trnovec – Lúčky : 16 km 

Aqua Vital Park pozostáva zo sedacieho bazéna s termálnou minerálnou vodou, rekreáčneho bazéna a saunového sveta. Rekreačný bazén s teplotou vody 28-33 stupňov je ako stvorený na oddych. Nájdete v ňom vzduchové sedadlá, protiprúd,  vodnú čašu, masážne trysky a chrliče vody. Na výber máte fínsku saunu, mentolovú saunu a rímsky parný kúpel. K dispozícii je aj vnútorný minerálny bazén s liečivou vodou s teplotou 33 stupňov.

Okolo Liptovskej Mary

Trasa: Liptovský Trnovec - križovatka pri Liptovskej Sielnici - Bešeňová - križovatka pri Partizánskej Ľupči a späť Celková dĺžka: 39 km Povrch: asfaltTrasa vedie okolo vodnej nádrže Liptovská Mara. Je tu aj možnosť skrátenia alternatívnou trasou cez Vlachy.

Z Liptovského Trnovca do Kvačianskej doliny

Trasa: Liptovský Trnovec - križovatka pri Liptovskej Sielnici - Kvačany - križovatka pri Hutách - Podmeštrová - križovatka pri Liptovskej Sielnici a späť Celková dĺžka: 40km Povrch: asfalt, lesná cesta. Trasa vedie rozhraním Chočských vrchov a Západných Tatier a atraktívnou Kvačianskou dolinou. Trasu odporúčame skúseným cyklistom.

Z Liptovského Trnovca na Žiarsku chatu

Trasa: Liptovský Trnovec - Liptovský Mikuláš - Okoličné - Žiar - Žiarska chata a späť Celková dĺžka38 km Povrchasfalt Trasa vedie z Podtatranskej kotliny do oblasti Západných Tatier, do Žiarskej doliny. Zo Žiarskej chaty možnosť pokračovať v pešej vysokohorskej turistike Západnými Tatrami.

Z Liptovského Trnovca do Jánskej doliny

Trasa: Liptovský Trnovec - Liptovský Mikuláš - Okoličné - Uhorská Ves - Liptovský Ján - Jánska dolina a späť Celková dĺžka: 35 km Povrch: asfalt, lesná cesta. Trasa vedie do národného parku Nízke Tatry cez významnú liptovskú, zemiansku a turistickú obec Liptovský Ján

Z Liptovského Trnovca cez Iľanovskú dolinu

Trasa: Liptovský Mikuláš - Iľanovo - Iľanovská dolina a späť Celková dĺžka: 32 km Povrch: asfalt, hrubý asfalt Trasa vedie z Podtatranskej kotliny do oblasti Nízkych Tatier, do 9 km dlhej Iľanovskej doliny.