Jasná – Demänovská dolina

Vzdialenosť Liptovský Trnovec – Demänovská dolina : 25 km
Jasná disponuje 45 km upravených zjazdoviek rôznej náročnosti, čo umožňuje lyžiarske vyžitie skúseným lyžiarom ale aj začiatočníkom. Umelé zasnežovanie o celkovej dĺžke 25 km, udržiava dostatočnú snehovú pokrývku až do neskorej jari. Vysokú prepravnú kapacitu zabezpečuje 29 lanoviek a vlekov a tiež lanovku Funitel s výstupnou stanicou na Chopok.

Ski Žiarce – Pavčina Lehota

Vzdialenosť Liptovský Trnovec – Pavčina Lehota : 16 km
Ak dávate prednosť menším strediskám a je pre vás dôležitá domácka atmosféra, odporúčame navštíviť stredisko SKI ŽIARCE. Nachádza sa pri vstupe do Demänovskej doliny, v liptovskej obci Pavčina Lehota. Celkovo sa v SKI ŽIARCE nachádzajú 3 vleky a 2 zjazdovky, ktoré sú umelo zasnežované. Počas zimnej sezóny je v prevádzke, vo vopred stanovenom termíne, aj večerné lyžovanie.

Opalisko – Závažná Poruba

Vzdialenosť Liptovský Trnovec – Závažná Poruba : 14 km
Nad obcou Závažná Poruba, v nadmorskej výške 640 až 1030m sa nachádza lyžiarske stredisko OPALISKO. V OPALISKU je k dispozícií 5 umelo zasnežovaných zjazdových tratí, 4 lyžiarske vleky a sedačková lanovka. Svojimi ponúkanými službami uspokojí hlavne menej náročných, ale aj náročných lyžiarov.

Ski Javorovica – Liptovský Ján

Vzdialenosť Liptovský Trnovec – Liptovský Ján : 16 km
Len 7 km od mesta Liptovský Mikuláš sa nachádza ďalšie lyžiarske stredisko a to SKI JAVOROVICA. Svojou ponukou služieb a terénmi, uspokojí lyžiarske nároky hlavne začínajúcich lyžiarov, ale aj lyžiarov skúsenejších. V SKI JAVOROVICA - Liptovský Ján sú 4 lyžiarske trate, ktoré dosahujú celkovú dĺžku 2,6 km.

Žiar – Dolinky

Vzdialenosť Liptovský Trnovec – Žiar : 18 km
Malé lyžiarske stredisko ŽIAR – Dolinky, nachádzajúce sa v obci Žiar na Liptove, je ideálne pre začínajúcich a stredne pokročilých lyžiarov. Stredisko prevádzkuje 2 lyžiarske vleky a 2 zjazdové trate, pričom jedna je mechanicky zasnežovaná a s umelým osvetlením. Zjazdovky sú pravidelne upravované a v stredisku je v prevádzke aj večerné lyžovanie, podobne ako v iných strediskách na Liptove.