Liptovská Mara

Vodná nádrž Liptovská Mara s rozlohou 27 km2 a výškou hrádze 43 m je často navštevovanou lokalitou Liptova. V lete ponúka široké možnosti pre vodné športy (člnkovanie, vodné bicykle, surfy, skútre a iné), kúpanie, golf, či najnovšie extrémne športy. Na Liptovskej Mare sú široké možnosti rybolovu, je tu možnosť absolvovať výhliadkovú plavbu loďou . Pre tých, ktorých láka windsurfing je v lete otvorené škola windsurfingu.

Aquapark Tatralandia

Vzdialenosť Liptovský Trnovec – Aqupark Tatralandia: 2 km 

Aquapark Tatralandia patrí medzi najnavštevovanejšie atrakcie na Liptove. V letnom období tu nájdete oddych a zábavu pre svoje deti, v zimnom období sa zregenerujete a prehrejete svoje telo po celodennej lyžovačke v aquaparku Tatralandia nájdete 9 celoročných bazénov s čírou, termálnou, ale aj slanou vodou.V Tatralandii je celkovo 7 tobogánov, ktoré sú v prevádzke celoročne. Disponuje aj bohatým Wellnessom.

Gino Paradise - Bešeňová

Vzdialenosť Liptovský Trnovec – Bešeňová : 14 km 

Celý aquapark je vybudovaný na báze horúcich prameňov. Voda vyvierajúca z hĺbky 1987 metrov s teplotou 60,5 stupňov má priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne vplýva aj na psychiku človeka. Momentálne je k dispozícii 8 vonkajších bazénov  s geotermálnou vodou, pričom 7 bazénov je otvorených celoročne. Ich priemerná teplota sa pohybuje na úrovni 26 – 39 stupňov.

Aqua Vital Park - Lúčky

Vzdialenosť Liptovský Trnovec – Lúčky : 16 km 

Aqua Vital Park pozostáva zo sedacieho bazéna s termálnou minerálnou vodou, rekreáčneho bazéna a saunového sveta. Rekreačný bazén s teplotou vody 28-33 stupňov je ako stvorený na oddych. Nájdete v ňom vzduchové sedadlá, protiprúd,  vodnú čašu, masážne trysky a chrliče vody. Na výber máte fínsku saunu, mentolovú saunu a rímsky parný kúpel. K dispozícii je aj vnútorný minerálny bazén s liečivou vodou s teplotou 33 stupňov.